REKONVALESCENČNÝ POBYT


Pre klientov po úrazoch, zlomeninách, operáciách pohybového aparátu, amputáciách končatín, následkoch neurologických a interných ochorení ponúka naše centrum rekonvalescenčný pobyt.
Obdobie rekonvalescencie je rôzne dlhé podľa typu a rozsahu poškodenia a v tejto dobe je organizmus stále ešte oslabený a zvýšene citlivý a vnímavý na ďalšie poškodzujúce faktory. Pooperačné obdobie má aj pri tých zdanlivo najjednoduchších a najkratších operáciách mnohé úskalia.
Cieľom rekonvalescenčného pobytu je prinavrátenie stratených pohybových schopností, zlepšenie sebestačnosti v chôdzi a denných činnostiach, v prípade potreby zvládnutie používania zdravotníckych pomôcok bez čakania a stresov, v príjemnom, kultúrnom a modernými prístrojmi vybavenom prostredí s trpezlivým, empatickým a milým personálom.
Izby sú dvojposteľové s vlastným sociálnym zariadením, postele sú polohovateľné (elektrické), na izbe je TV prijímač a možnosť Wi-fi pripojenia na internet. Klienti využívajú veľkú telocvičňu vybavenú najrozličnejšími prístrojmi, pomôckami na cvičenie, miestnosť na individuálne cvičenie, miestnosť na rozvoj jemnej motoriky, terapeutickú miestnosť (elektroterapia, magnetoterapia, ultrazvuková terapia, laserterapia, kryoterapia), masážnu miestnosť. K dispozícii je aj terasa a oplotený areál s množstvom zelene.

Prihlásenie