Ultrazvuková terapia

Liečba ultrazvukom patrí do elektroliečebných procedúr a je špecifickým druhom termoliečby (tepelnej liečby), ktorá pomáha uvoľňovať niektoré druhy akútnej alebo chronickej bolesti. Liečivé a masážne účinky ultrazvukovej terapie majú dve hlavné výhody. Po prvé zvyšujú prietok krvi v ošetrovanej oblasti a tým sa zrýchľuje proces liečenia, po druhé zmierňujú opuchy, ktoré sú hlavným zdrojom bolesti. Jednou z najväčších výhod ultrazvukovej liečby je to, že znižuje čas liečby istých druhov poranení mäkkého tkaniva. Ultrazvuková terapia využíva mechanické vlastnosti zvukových vĺn s vysokou frekvenciou na zmiernenie svalových kŕčov, na odstránenie tzv. spúšťových bodov vo svaloch, na uvoľnenie a zahriatie svaloviny pred cvičením, na odstránenie bolesti a zápalu a všeobecne na podporu hojenia. Výhodou liečby ultrazvukom je jej nebolestivosť, možnosť ošetrenia väčšej plochy.

Terapia sa vykonáva prístrojom BTL-4000 Premium

  •  Ultrazvuk podporuje obnovenie tkaniva v postihnutej oblasti, čím urýchľuje čas potrebný na rozloženie zápalového procesu.
  •  Ultrazvuk môže stimulovať produkciu väčšieho množstva kolagénu – hlavnej zložky mäkkého tkaniva v šľachách a väzivách.
  •  Ultrazvuk podľa všetkého zlepšuje rozpínavosť zrelého kolagénu, a môže tak mať pozitívny vplyvna jazvy, ktoré sa zvyčajne objavujú po zranení.

Prihlásenie